Dominic Scott
Dyrygent, kompozytor i aranżer / Przewodniczący Jury

Bolesław Szulia

Wieloletni kierownik artystyczny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Po ukończeniu warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury profesora Władysława Kabalewskiego od 1970 roku był dyrygentem Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, pełniąc jednocześnie obowiązki pedagoga w warszawskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadził zajęcia z zakresu instrumentacji.

Z zespołami wojskowymi z udziałem wybitnych solistów dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia popularnych pieśni i arii operowych o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Nagrał wiele płyt z utworami muzyki klasycznej i popularnej dla wydawców polskich i zagranicznych. Uhonorowany złotymi i platynowymi płytami. Z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego odbył tournee artystyczne po Chinach, Kanadzie, USA oraz krajach europejskich.  Twórca wielu utworów i opracowań na orkiestrę symfoniczną i dętą. Realizował wiele okolicznościowych widowisk i koncertów z okazji świąt i rocznic narodowych.

Za swoją działalność otrzymał m.in.: nagrodę Ministra Obrony Narodowej II stopnia, Dyplom Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w zakresie upowszechniania kultury muzycznej. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady „Prometeusz” i Związku Autorów i Kompozytorów Rozrywkowych.

Dominic Scott
Muzyk, wokalistka jazzowa, pedagog

Dorota Curyłło

Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie.  Wokalistka niezwykle muzykalna, obdarzona ciekawą barwą głosu, doskonałym wyczuciem nastrojów i oryginalnym zmysłem interpretacyjnym.

Jazzowym melomanom jest dobrze znana z występów klubowych i koncertów z najlepszymi polskimi muzykami. W swoim dorobku ma koncerty m.in. w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz dla takich firm jak: Daimler Chrysler (sponsor jej dwóch ostatnich płyt), Mercedes, Daimler Chrysler, Toyota, Fiat, Citroen, KIA, Grupa Żywiec, Warta, HDI, PZU, Laurent Perrier, Cartier, Grey, Hugo Boss, O’Loreal i wielu innych. Brała udział w koncercie z okazji 100. urodzin Duke’a Ellingtona („Złota Tarka” w Iławie, 1999).

Wydała trzy płyty, znakomicie przyjęte przez koneserów jazzu: „Jazz standards” (1996), „Jazz do poduszki” (2001), „Lady be good” (2007). Przy powstawaniu płyt swój udział mieli znakomici artyści (muzycy, kompozytorzy, aranżerzy): Andrzej Jagodziński, Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Mariusz Dubrawski, Krzysztof Herdzin, Krzysztof Woliński, Paweł Pańta, Robert Majewski, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Henryk Miśkiewicz, Wiesław Wysocki, Janusz Skowron, Adam Cegielski, Czesław „Mały” Bartkowski, Grzegorz Nagórski.

Dominic Scott
Pianista, kompozytor, dyrygent

Krzysztof Jaszczak

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym Sekcja Fortepian oraz dyrygentura przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Współpracował z Teatrem Powszechnym w Łodzi w latch 1995-2008 – jako kierownik muzyczny, komponując muzykę do przedstawień teatralnych. Zaaranżował sześć spektakli kabaretowych.

W latach 90-tych współpracował z Łódzką Piwnicą Artystyczną „Przechowalnia”, kierowaną przez Elżbietę Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego. Współpracował z Teatrem „Roma” w Warszawie w charakterze pianisty, a także jako asystent kierownika muzycznego i jako II-gi dyrygent. Brał udział w koncertach z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej m. in. z Danutą Błażejczyk, Haliną Frąckowiak, Robertem Janowskim, Zbigniewem Zamachowskim i czeskim bardem – Jaromirem Nohavicą. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce jako pianista, kompozytor oraz jako realizator spektakli muzycznych.

Dominic Scott

Zastępca dyrektora Obwodowej Filharmonii w Tarnopolu, kierownik zespołu „Zbrucz”.

Wasyl Irmijczuk

Dominic Scott
Kierownik artystyczny i dyrygent Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna“

Natalija Sosnovskaite

Dr Natalia Sosnowska  (Natalija Sosnovskaite)- absolwentka Wileńskiego Konserwatorium im. J. Tallat — Kelpszy (dyrygentura chóralna) oraz Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru (Wydział Wokalistyki i Pedagogiki Wokalnej). Kierownik artystyczny i dyrygent Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna“ im. Gabriela Jana Mincewicza. Na co dzień — lekarz, doktor nauk medycznych.