Dominic Scott
Dyrygent, kompozytor i aranżer / Przewodniczący Jury

Bolesław Szulia

Wieloletni kierownik artystyczny Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Po ukończeniu warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie dyrygentury profesora Władysława Kabalewskiego od 1970 roku był dyrygentem Orkiestry Koncertowej Wojska Polskiego w Warszawie, pełniąc jednocześnie obowiązki pedagoga w warszawskiej Akademii Muzycznej, gdzie prowadził zajęcia z zakresu instrumentacji.

Z zespołami wojskowymi z udziałem wybitnych solistów dokonał licznych nagrań dla Polskiego Radia popularnych pieśni i arii operowych o tematyce patriotycznej i żołnierskiej. Nagrał wiele płyt z utworami muzyki klasycznej i popularnej dla wydawców polskich i zagranicznych. Uhonorowany złotymi i platynowymi płytami. Z Reprezentacyjnym Zespołem Artystycznym Wojska Polskiego odbył tournee artystyczne po Chinach, Kanadzie, USA oraz krajach europejskich.  Twórca wielu utworów i opracowań na orkiestrę symfoniczną i dętą. Realizował wiele okolicznościowych widowisk i koncertów z okazji świąt i rocznic narodowych.

Za swoją działalność otrzymał m.in.: nagrodę Ministra Obrony Narodowej II stopnia, Dyplom Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za szczególne zasługi w zakresie upowszechniania kultury muzycznej. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady „Prometeusz” i Związku Autorów i Kompozytorów Rozrywkowych.

Dominic Scott
Muzyk, wokalistka jazzowa, pedagog

Dorota Curyłło

Jest absolwentką wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie.  Wokalistka niezwykle muzykalna, obdarzona ciekawą barwą głosu, doskonałym wyczuciem nastrojów i oryginalnym zmysłem interpretacyjnym.

Jazzowym melomanom jest dobrze znana z występów klubowych i koncertów z najlepszymi polskimi muzykami. W swoim dorobku ma koncerty m.in. w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz dla takich firm jak: Daimler Chrysler (sponsor jej dwóch ostatnich płyt), Mercedes, Daimler Chrysler, Toyota, Fiat, Citroen, KIA, Grupa Żywiec, Warta, HDI, PZU, Laurent Perrier, Cartier, Grey, Hugo Boss, O’Loreal i wielu innych. Brała udział w koncercie z okazji 100. urodzin Duke’a Ellingtona („Złota Tarka” w Iławie, 1999).

Wydała trzy płyty, znakomicie przyjęte przez koneserów jazzu: „Jazz standards” (1996), „Jazz do poduszki” (2001), „Lady be good” (2007). Przy powstawaniu płyt swój udział mieli znakomici artyści (muzycy, kompozytorzy, aranżerzy): Andrzej Jagodziński, Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Mariusz Dubrawski, Krzysztof Herdzin, Krzysztof Woliński, Paweł Pańta, Robert Majewski, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Henryk Miśkiewicz, Wiesław Wysocki, Janusz Skowron, Adam Cegielski, Czesław „Mały” Bartkowski, Grzegorz Nagórski.

Dominic Scott
Organista, dyrygent, muzyk kameralny

prof. dr hab. Jarosław Wróblewski

(ur. w 1967 roku w Białymstoku) – polski organista, dyrygent, muzyk kameralny związany z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Jako solista, dyrygent i muzyk kameralny występował w Polsce, Czechach, Austrii, Niemczech, Szwajcarii, na Ukrainie, biorąc udział w licznych prawykonaniach utworów kompozytorów współczesnych (Wolfgang Seierl, Werner Raditschnig, Hossam Mahmoud, Dariusz Przybylski, Krzesimir Dębski, Adam Tański).

Oprócz występów solowych współpracował z wieloma orkiestrami i zespołami wokalno-instrumentalnymi (Orkiestra Filharmonii Narodowej, Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej, Collegium Musicum St. Gallen, Sinfonieorchester der Hochschule Mozarteum, Capella Bydgostiensis, Orkiestra Filharmonii Szczecińskiej), jak również z solistami i zespołami, uczestnicząc w koncertach i nagraniach.

Przez wiele lat współpracował z Międzynarodowym Towarzystwem im. Paula Hofhaymera w Salzburgu, dla którego przygotował liczne produkcje muzyczne.Działał również jako muzyk kościelny w kilku kościołach Salzburga (Pfarre Wals, Pfarre Parsch, St. Michaelkirche), następnie w kościele św. Anny w Piasecznie i Kolegiacie św. Anny w Wilanowie, kultywując organową muzykę liturgiczną, improwizację i kompozycję kościelną.

Kształcenie muzyczne rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Białymstoku w klasie akordeonu, a następnie w klasie organów prof. Marii Terleckiej. W latach 1988–1993 studiował w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, którą ukończył z wynikiem bardzo dobrym w klasie organów prof. Józefa Serafina i prof. Magdaleny Czajki. Kształcił się także w zakresie gry na fortepianie pod kierunkiem prof. Kajetana Mochtaka.

W latach 1993–2002 studiował w Hochschule für Musik und darstellende Kunst Mozarteum w Salzburgu w klasie prof. Heriberta Metzgera, którą ukończył z wyróżnieniem i nagrodą Ministra Republiki Austrii, a od roku 1995 na wydziale „Katolickiej Muzyki Kościelnej”, gdzie uzyskał dyplomem z wyróżnieniem w specjalnościach: organy, dyrygentura chóralna, improwizacja organowa i kompozycja kościelna.

Jest finalistą i laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów organowych. Uczestniczył w licznych kursach mistrzowskich i zajęciach prowadzonych między innymi przez: Nicolausa Harnoncourta, Hansa Joachima Rotscha, Anthony Spiriego, Hansa Haselböcka, Michaela Radulescu, Guy Boveta, Christopha Bosserta i innych.

Jarosław Wróblewski jest absolwentem Podyplomowych Studiów Teorii Muzyki w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Doktorat w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka uzyskał w roku 2006 w Akademii Muzycznej w Krakowie, zaś stopień doktora habilitowanego w roku 2016 w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. W latach 2002–2012 pracował w Instytucie Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II prowadząc klasę organów oraz zajęcia z harmonii modalnej.

Oprócz pracy artystycznej prowadzi ożywioną działalność naukową i popularyzatorską (wykłady, seminaria, kursy mistrzowskie, publikacje, projekty interdyscyplinarne, organizacja festiwali muzycznych, udział w jury konkursów muzycznych).

Jarosław Wróblewski jest pedagogiem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na stanowisku profesora uczelni, a także jest nauczycielem organów w Państwowej Szkole Muzycznej im. Józefa Elsnera w Warszawie.

W latach 2012-2020 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a następnie prodziekana Wydziału Instrumentalnego. Odznaczony medalem „Gloria Artis” za wybitne zasługi dla kultury polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego.

Dominic Scott
Pianista, kompozytor, dyrygent

Krzysztof Jaszczak

Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym Sekcja Fortepian oraz dyrygentura przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Współpracował z Teatrem Powszechnym w Łodzi w latch 1995-2008 – jako kierownik muzyczny, komponując muzykę do przedstawień teatralnych. Zaaranżował sześć spektakli kabaretowych.

W latach 90-tych współpracował z Łódzką Piwnicą Artystyczną „Przechowalnia”, kierowaną przez Elżbietę Adamiak i Andrzeja Poniedzielskiego. Współpracował z Teatrem „Roma” w Warszawie w charakterze pianisty, a także jako asystent kierownika muzycznego i jako II-gi dyrygent. Brał udział w koncertach z wieloma artystami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej m. in. z Danutą Błażejczyk, Haliną Frąckowiak, Robertem Janowskim, Zbigniewem Zamachowskim i czeskim bardem – Jaromirem Nohavicą. Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce jako pianista, kompozytor oraz jako realizator spektakli muzycznych.