Polska śpiewaczka operowa, wykładowca, pedagog /Przewodnicząca Jury
Edyta Piasecka
Laureatka niezwykle prestiżowej nagrody International Opera Awards (operowy odpowiednik Oskara) w kategorii “Dzieła odkryte na nowo” za tytułową rolę Goplany w operze W. Żeleńskiego. Jest jedną z najbardziej cenionych polskich solistek sceny operowej, występującą na największych scenach w Polsce i za granicą. Otrzymała nominację do Paszportu „Polityki” w kategorii „Muzyka poważna”. Podczas studiów zadebiutowała w Operze Krakowskiej partią Królowej Nocy w operze Czarodziejski Flet A. Mozarta pod dyrekcją K. Bumanna. Pięć lat później rolę tę prezentowała w Holandii w koprodukcji z Teatrem Wielkim z Budapesztu. Odtwórczyni tytułowej roli w operze Goplana Żeleńskiego w Operze Narodowej w Warszawie (International Opera Awards w kategorii “Dzieło Odkryte na Nowo”). Wśród nagród, które zdobyła podczas prestiżowych konkursów i plebiscytów należy także wymienić: nagrodę im. A. Hiolskiego, I miejsce na Kursie Mistrzowskim dla Śpiewaków Operowych organizowanym przez prof. Ryszarda Karczykowskiego, Nagrodę specjalną dla najlepszego głosu żeńskiego i udział w koncertach z cyklu Promocja Polskich Talentów w Austrii (koncerty w Eisenstadt i Baden), Nagrodę „Gwiazda wokalistyki” na 47.Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy. Uczestniczyła w wielu krajowych i zagranicznych festiwalach, m.in. Sacrum Profanum w Krakowie, Internationale Orgelwoche Musica Sacra w Norymberdze, Festival delle nazioni w Citta di Castello we Włoszech, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy, Festiwal Viva il Canto w Cieszynie, Letni Festiwal Operowy w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Mielcu, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju, Festiwal Viva! Canaletto w Warszawie – Opera Narodowa, 6 Festiwal im. J. Waldorffa w Radziejowicach, Festiwal Letni w Muzeum Karola Szymanowskiego, willa „Atma” w Zakopanem, Festiwal Kompozytorów Polskich, Festiwal Sopot Classic w Operze Leśnej (gala muzyki francuskiej). Wystąpiła także na: Festiwal Gloria (Białystok 2018), Festiwal Muzyki Polskiej w Bielsku-Białej (dyr. M. Wroniszewski). Występowała w Belgii, Holandii, USA, Danii i Kuwejcie. Od kilku lat prowadzi działalność pedagogiczną, rozwijając młode talenty wokalne. Jej studenci zdobywają tytuły finalistów na międzynarodowych konkursach wokalnych takich jak: International Monika Swarowska-Walawska Vocal Competition, Międzynarodowy Konkurs Musicalowo-Operetkowy w Krakowie, International Vocal Competition Viva Calisia. Jest zapraszana jako wykładowca podczas Masterclasses.
Pedagog śpiewu solowego, wokalistka jazzowa
Dorota Curyłło
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. Wokalistka niezwykle muzykalna, obdarzona ciekawą barwą głosu, doskonałym wyczuciem nastrojów i oryginalnym zmysłem interpretacyjnym. Jazzowym melomanom jest dobrze znana z występów klubowych i koncertów z najlepszymi polskimi muzykami. W swoim dorobku ma koncerty m.in. w Ministerstwie Edukacji Narodowej oraz dla takich firm jak: Daimler Chrysler (sponsor jej dwóch ostatnich płyt), Mercedes, Toyota, Fiat, Citroen, KIA, Grupa Żywiec, Warta, HDI, PZU, Laurent Perrier, Cartier, Grey, Hugo Boss, O’Loreal i wielu innych. Brała udział w koncercie z okazji 100. urodzin Duke’a Ellingtona („Złota Tarka” w Iławie, 1999).
Wydała trzy płyty, znakomicie przyjęte przez koneserów jazzu: „Jazz standards” (1996), „Jazz do poduszki” (2001), „Lady be good” (2007). Przy powstawaniu płyt swój udział mieli znakomici artyści (muzycy, kompozytorzy, aranżerzy): Andrzej Jagodziński, Zbigniew Wegehaupt, Cezary Konrad, Mariusz Dubrawski, Krzysztof Herdzin, Krzysztof Woliński, Paweł Pańta, Robert Majewski, Mariusz „Fazi” Mielczarek, Henryk Miśkiewicz, Wiesław Wysocki, Janusz Skowron, Adam Cegielski, Czesław „Mały” Bartkowski, Grzegorz Nagórski.
Solistka Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Sopran koloraturowy, trenerka emisji głosu
Aleksandra Okrasa
Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Delfiny Ambroziak. Jeszcze podczas studiów zadebiutowała na scenie Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu partią Noriny w operze „Don Pasquale” Gaetano Donizettiego. Z operą poznańską odbyła tournée po Niemczech (Heilbronn, Frankfurt n/Odrą). Z Polską Operą Kameralną dokonała nagrania opery „Don Pasquale”. Występowała także w Teatrze Wielkim w Łodzi („Wesele Figara” W. A. Mozarta – przestawienie studenckie, „Mały Kominiarczyk” opera B. Brittena – partia Rowan oraz musical „Błękitny zamek”- R. Czubaty) oraz Teatrze Muzycznym w Łodzi („Orfeusz w piekle” J. Offenbach). Brała udział w gościnnych występach w Danii w „Gali Strauss” z Polską Operą Wrocławską, a z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych odbyła tournée po Francji. Uczestniczyła w wielu kursach wokalnych otrzymując dyplomy mistrzowskie od tak znakomitych śpiewaczek jak Renata Scotto czy Katia Ricciarelli. Występuje na wielu festiwalach (między innymi na Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie Zdroju oraz MLF „Muzyka i Architektura” w Toruniu). Jest laureatką I nagrody na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie. Ponadto współpracuje z Orkiestrą Koncertową RZAWP, Orkiestrą Koncertową „Victoria”, Salonową Orkiestrą Johanna Straussa, Teatrem „Atlantis” („Czekając na Chopina” – Festiwal „Chopin i jego Europa”, „Dni Pawiaka”), Agencją „Art”, agencją Arta Plus, Centrum Kultury Wilanów oraz holenderską agencją „Ten Have”. Artystka dobrze czuje się zarówno w repertuarze barokowym, operze bel canto, muzyce sakralnej, liryce wokalnej, przez operetkę, musical do muzyki filmowej włącznie. Bardzo często koncertuje na estradach całego kraju. Występowała na scenach w Niemczech, Danii, Francji, Litwy, Białorusi, Ukrainy i USA.