Dominic Scott
Dyrektor Festiwalu / Pomysłodawca

Wojciech Bardowski

Wokalista, bard, baryton. Swoją karierę zaczynał jako solista zespołu Vitro-Band Krośnieńskich Hut Szkła pod dyrekcją Adama Műnzbergera. Pierwsze szlify, jako baryton zdobywał w Centralnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego z którym wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą. Swoje umiejętności wokalne doskonalił u Primadonny Operetki Warszawskiej Elżbiety Ryl-Górskiej. W latach 1986–1990 przebywał w Paryżu, gdzie i zauroczył się piosenką francuską. Laureat wielu festiwali wokalnych o zasięgu krajowym i zagranicznym  W roku 2013 został wyróżniony ,,Złotym Liściem Retro”, za upowszechnianie w swojej działalności artystycznej dorobku kultury dwudziestolecia międzywojennego. W 2014 z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odebrał honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W roku 2017 został odznaczony Medalem ,,Pro Patria” przez Szefa Urzędu ds. kombatantów i osób represjonowanych. W roku 2019 został wyróżniony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem PRO MASOVIA, za wybitne zasługi i całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego. W 2022 roku otrzymał  nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego ,,Znak Kultury” za całokształt działalności i szczególne osiągnięcia
w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Pomysłodawca i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej. W swoim dorobku artystycznym posiada 5 płyt CD.

Dominic Scott
Dyrektor Artystyczny

Maggie Tunkiewicz-Zakrzewska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu na wydziale wokalno – aktorskim, a także Wydziału Filologicznego w Słupsku.

Swój debiut artystyczny rozpoczynała od Filharmonii Poznańskiej oraz Teatru Wielkiego w Poznaniu. Współpracowała jako solistka między innymi z Teatrem Sabat Małgorzaty Potockiej, Filharmonią Baltica, orkiestrą Miasta Poznania czy Capellą Zamku Rydzyńskiego. Z wielkim upodobaniem wykonuje muzykę operową, operetkową a także kantatowo – oratoryjną. Poza działalnością koncertową jest również pedagogiem śpiewu solowego. Jej zainteresowania muzyczne obejmują także piosenkę francuską oraz muzykę patriotyczną, za co w roku 2016 została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi, a w roku 2017 Złotym Krzyżem Zasługi przez Zarząd Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego w Warszawie. Jest współtwórczynią Mazowieckiego Wędrownego Teatru Muzycznego. W roku 2022 została odznaczona medalem Pro Masovia przez Marszałka Województwa Mazowieckiego.