Dominic Scott
Dominic Scott
Przedsiębiorca

Stanisław Romaniuk

Pasjonat ciężkiej pracy – jest dzisiaj przedsiębiorcą i menadżerem ale w dorosłe życie wchodził jako prosty rzemieślnik. Pracę zawodową rozpoczynał w latach 60. XX w. kiedy nic jeszcze nie zapowiadało w Polsce wolnego rynku oraz możliwości powstawania i rozwoju prywatnych przedsiębiorstw.

Od najmłodszych lat był zafascynowany ogólnie pojętą budowlanką, tak więc po latach nauki w 1968 roku uzyskał dyplom mistrza budowlanego. Dzięki temu mógł bez przeszkód zdobywać doświadczenie w państwowych zakładach budowlanych m.in. w Bialskim Przedsiębiorstwie Usługowo-Produkcyjnym Przemysłu Terenowego i Bialskim Przedsiębiorstwie Budowlanym działających na terenie miasta Biała Podlaska.

W 1986 roku podjął decyzję o założeniu własnej działalności gospodarczej. Ryzyko się opłaciło, w tym okresie było bardzo dużo prac do wykonania, a brakowało fachowców, którzy by im podołali. Firma z powodzeniem realizowała inwestycje budowlane na terenie całego kraju.

Kapitał zgromadzony na generalnym wykonawstwie postanowiono w 2000 roku zainwestować w nieruchomości gruntowe i budowę budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Dzięki tej inwestycji do portfolio Stanisława doszła działalność deweloperska.

Jako deweloper Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk zrealizował do tej pory na terenie Białej Podlaskiej 20 inwestycji, co w przeliczeniu na mieszkania daje ponad 1200 lokali, a 3 kolejne przedsięwzięcia są w trakcie realizacji.

Stanisław nie byłby sobą, gdyby zapomniał o społecznej odpowiedzialności biznesu, tak więc równolegle do rozwijania swojej działalności stara się także pielęgnować rozwój Kultury w regionie. Jest pomysłodawcą i współtwórcą wielu inicjatyw społecznych. Od początku jako Mecenas Kultury wspiera Ogólnopolski Festiwal Pieśni Legionowej, który w 2021 roku przekształcił się w Festiwal Międzynarodowy. Bez zastanowienia pomaga innym i służy swoją wiedzą i doświadczeniem, gdyż jest zdania, że dobro, które daje innym, zawsze do niego wraca.