Jadwiga Zakrzewska

Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Szanowni Państwo,

jako Przewodnicząca Komisji Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego, z prawdziwą przyjemnością przyjęłam propozycję objęcia Mecenatu nad III Międzynarodowym Festiwalem Pieśni Legionowej.

Polska droga do odzyskania niepodległości wiodła nie tylko szlakiem czynów bohaterskich, walk toczonych w czasach I Wojny Światowej, czy w czasach bitwy polsko-bolszewickiej w 1920 roku, ale także dużo wcześniej. Były to czasy powstania listopadowego, styczniowego, a po nich zostały nam przepiękne i wymowne pieśni żołnierskie i legionowe.

Pragnę wyrazić wielkie uznanie dla organizatorów tego wyjątkowego i wieloletniego już przecież Festiwalu, za wartościową inicjatywę, która każdego roku wzbogaca życie kulturalne wielu miast i województw, promując przy tym bliskie mi województwo mazowieckie.

Jestem przekonana, że obcowanie ze sztuką i kulturą, oraz polskimi i międzynarodowymi artystami, będzie wielkim przeżyciem dla słuchaczy, którzy z wielką radością i wdzięcznością zapoznają się ze znakomitymi interpretacjami muzyki patriotycznej.

Serdecznie dziękuję, wspieram tę cenną inicjatywę i życzę kolejnych, udanych edycji Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Legionowej.